Loading

Każdemu z nas może przytrafić się sytuacja, w której potrzebować będziemy samochodu zastępczego. Czy to z powodu wypadku, czy awarii. Bywa, że uzyskanie auta zastępczego nie jest łatwe, warto jednak znać swoje prawa, jako posiadającego ubezpieczenie OC i/lub nieobowiązkowe ubezpieczenie AC.

Pojazd zastępczy przysługuje nam szczególnie, gdy prowadzimy działalność gospodarczą i/lub nie możemy wykonywać swojej pracy zarobkowej bez samochodu. W sytuacji, kiedy sami spowodujemy wypadek staramy się o pojazd z AC. Natomiast, kiedy jesteśmy poszkodowani w wypadku lub kolizji pojazd zastępczy powinien nam zapewnić ubezpieczyciel OC. Każdy ubezpieczony powinien znać Ogólne Warunki Umowy i podczas zawierania umowy ubezpieczenia określić, w jakich sytuacjach i na jaki okres czasu przysługuje nam samochód zastępczy z racji ubezpieczenia AC. W przypadku, gdy korzystamy z ubezpieczenia OC pojazd zastępczy gwarantuje nam art. 361§1 Kodeksu Cywilnego, zgodnie z którym ubezpieczyciel jest zobowiązany do pokrycia normalnych następstw szkody. Także osobom, którym auto z różnych przyczyn jest niezbędne, towarzystwo ubezpieczeniowe musi zapewnić samochód.

Musimy jednak pamiętać, że auto zastępcze udostępniane jest nam tylko na pewien okres czasu, zwykle na minimalny czas naprawy lub zakupu nowego pojazdu. W takich sytuacjach rozwiązaniem jest wypożyczalnia samochodów DANMAR w Opolu, dzięki której możecie Państwo zabezpieczyć swoje interesy i wygodę rodziny.

Dane kontaktowe

Wypożyczalnia samochodów Danmar
ul. Książąt Opolskich 8
wejście od ul. Staromiejskiej 12
45-006 Opole

77 441 34 40
601 502 917

danmar@danmar.opole.pl